„Eszkimóink” a kánikulában is kiválóak! Eszkimó-Indián Játékok - Sukoró, 2013. június 22.
Szombaton került sor az idei Eszkimó-Indián Játékokra a Velencei-tó partján, Sukorón.
A 9-13 éves korosztály részére már évek óta megrendezésre kerül ez az egynapos verseny, idén már 3. alkalommal, az új lebonyolítási rend szerint. Talán ennek is köszönhető, hogy rekordszámú nevezés érkezett, így most első alkalommal, még kora este is „dolgoztak” a kis versenyzők. Kislabda-dobás, húzódzkodás, futás és evezés : a 4 „tusa” teljesítése után hirdettek eredményt egyénileg és csapatban is.
Igazi „trópusi” időjárásban kezdődtek a versenyek, s dicséretes, hogy az EDF DÉMÁSZ SZEGED legkisebbjei kiválóan megküzdöttek az 5. tusával, a közel 40 C° meleggel is.
A 20 fős mini küldöttség (10 kajakos és 10 kenus) ragyogóan teljesíte...
Storcz Botond jobb szereplésben reménykedik a világbajnokságon.
A magyar kajak-kenu válogatott a portugáliai Montemor-o-Velhóban vasárnap zárult viadalról 3 arany-, 3 ezüst- és 5 bronzéremmel tért haza. Storcz Botond szövetségi kapitány azt mondta: a világbajnokságon ennél jobb szereplésben bízik.
“A három aranyérem valóban kevés, de annak azért örülök, hogy minden szakágunk szerzett érmet” -mondta a Magyar Távirati Irodának kapitány.
Sok versenyző panaszkodott az erősen oldalszeles pályára, és betegségek is akadályozták a jó magyar szereplést.
“A szél leginkább a kenusokat zavarta, főleg a bal oldalon evezőket, így például Vajda Attilát is, a betegségekre pedig nem szeretek hivatkozni. Ez a verseny itt és most volt, most kellett jól szerepelni” - mondta a kapitány.
Az év fő versenyét, a világbajno...
Tovább...Eb “összefoglaló” a szövetségi kapitánytól!- Storcz Botond
Három arany-, három ezüst- és öt bronzérmet nyert a magyar kajak-kenu válogatott a vasárnap Montemor-o-Velhóban befejeződő Európa-bajnokságon. Storcz Botond szövetségi kapitány szerint bár voltak kihagyott ziccerek, összességében jól teljesített csapatunk.Elégedett?
Véleményem szerint nincs okunk panaszra – mondta Storcz Botond szövetségi kapitány. - Három arany-, három ezüst- és öt bronzérem lett a mérlegünk, ha ötkarikás szemmel nézzük az eredményeket, akkor egy elsőséggel, két második hellyel és három harmadikkal zártuk ezt az Európa-bajnokságot, amely tegyük hozzá, olimpiai esztendőt követő verseny volt.
Ha egyenként kellene értékelnie, kit, kiket emelne ki a magyar csapatból?
Kezdem a női négyessel, amely kimagaslóan szere...
Gigászi küzdelemben 4. Vajda Attila kenu 1000 méteren! Portugália EB. 2013.
C-1 1000 méteren nem kis meglepetés született. Lemaradt a dobogóról Peking és London aranyérmese, vagyis Vajda Attila és a német Brendel is, ebből is látszik, hogy a balos kenusoknak egyáltalán nem kedvezett a versenypályán uralkodó jelentős jobbos oldalszél. Kettőjük évek óta tartó csatáját egyébként a magyar versenyző nyerte, aki ezzel negyedik helyet szerzett. Az aranyérmet a cseh Martin Fuksa nyerte, neki idén nem ez az első kiemelkedő eredménye, ezt a számot ugyanis ő nyerte a racicei világkupán is még májusban. Mathieu Goubel a tavalyi Európa-bajnokság után idén is ezüstérmes lett, bronzérmet pedig a lengyel Marcin Grzybowski szerzett.
Kárász Anna Európa bajnok! - Portugália kajak-kenu EB.2013.
A bitang erős magyar női kajaknégyes megszerezte a nap első magyar aranyát. Öt éve vártunk rá, hogy a női kajaknégyes újra Európa trónjára üljön. A Kárász Anna, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kvartett kétséget sem hagyott felőle, hogy ki a szám esélyese és végig vezetve lenyomták a mezőnyt.
Mosolygósan lépett fel a dobogóra, de a Himnusz utolsó sorait már könnyes szemmel hallgatta Kárász Anna Portugáliában a női K-4 500 méteres szám után. Azt mesélte, a 2008-as ifjúsági Európa-bajnoki győzelme óta nem állt világversenyen a dobogó tetején, ezért könnyezte meg a mostani sikert.
„Egy kicsit elérzékenyültem, átfutott az agyamon, hogy mi történt velem az elmúlt öt évben, mennyit dolgoztam azért, hogy eljussak idáig”...
Tovább...Vajda Attila már a döntőben a portugáliai EB-n! Kárász Anna is remekelt!
A magyarok közül elsőként Peking olimpiai bajnoka, a vb-címvédő Vajda Attila tette vízre a hajóját a Portótól mintegy 120 kilométerre délre található és Eb-rendezőként most debütáló kisváros pályáján, s a papírformának megfelelően kiharcolta a döntőbe jutást a kenu egyesek első 1000 méteres előfutamából. Az első három között kellett célba érkeznie, s ő a cseh Martin Fuksa és a címvédő, londoni aranyérmes német Sebastian Brendel mögött éppen harmadik lett.
A Kárász Anna, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa összeállítású női kajakos kvartett szinte szárnyalt, több mint egy hajóhosszal verte a riválisokat, azaz a mindössze 21 éves Kárászt nem nyomasztotta a nagy feladat, hogy összesen nyolc olimpiai bajnoki cím előtt kellett...
Tovább...Kajak-kenu: 35 fős Eb-keret, a 21 éves Kárász Anna a vezérevezős!
Storcz Botond szövetségi kapitány kihirdette a június 14. és 16. között megrendezésre kerülő portugáliai (Montemor-o-Velho) Európa-bajnokságon induló magyar csapatot. A 35 fős keretben akadnak versenyzők, akik több számban is rajthoz állnak, Douchev-Janics Natasa például négyben (K-2 és K-4 500 m, K-1 és K-2 200 m) is vízre teszi a hajóját.
Az első válogató és a pénteki elnökségi ülés után Storcz Botond szövetségi kapitány kihirdette a portugáliai Európa-bajnokságon induló magyar keretet. A kapitány ezúttal szabad kezet kapott az elnökségtől, amely személyi kérdésbe nem szólt bele, viszont megszabta a keretet...
Tovább...Vidék Bajnokság, Egyetemi Országos Bajnokág 2013. Velence
24 hazai és 1 Szlovák egyesület, 9 egyetem részvételével. Az EDF DÉMÁSZ Szeged és a Szegedi Tudományegyetem 46 evezőse indult, akik 6 arany, 10 ezüst és 11 bronzérmes helyezést szereztek.
Ez a verseny fontos teszt állomása volt a Július 18-21. közötti 114. Evezős Országos Bajnokságnak és az Augusztus 07-11.én litvániai Trakaiban megrendezésre kerülő Ifjúsági Világbajnokságnak. Mind két eseményen nagy létszámmal lesz jelen az EDF Démász evezős csapata. Az OB-n idén az utánpótlás korúaké (12-18 éveseké) lesz a klubok közötti pontversenyben a főszerep, mivel szépen népesedik a minisek csoportja és a serdülők, ifi között kilenc válogatott evezősünk áll majd rajthoz...
Bíztató a jövő: 11 aranyérem!! Ifjúsági és U 23 Európa- és Világbajnoki Válogatóverseny Szeged, 2013. 06. 07-09.
A kajak-kenusok számára nagyon ismerős lengyelországi Poznan ad otthont 2013. június 27-30. között az Ifjúsági és U 23 Európa- bajnokságnak.
Aki ott indulni akart, annak a hétvégi válogatón nyerni kellett! Azért, hogy az élutánpótlás (U 23) minél szélesebb rétege tudjon nemzetközi versenyen indulni, ezért az MKKSZ Elnökségének döntése értelmében az Európa-bajnokságon csak max. 21 éves versenyzők indulhatnak. Az EDF DÉMÁSZ Szeged fiataljai remekül teljesítettek, hiszen 11 győzelmet arattak. Volt aki duplázott – Szabó Gábor,Forgó Christopher és Birkás Balázs -, de Horváth Alexandra 3-szor is felállhatott a dobogó tetejére!
A válogatási elvek értelmében Fekete Martin négyesbeli győzelmével nem az Európa-bajnokságra, hanem egye...
Tovább...Izgalmas csaták vilaverdei maraton Európa-bajnokságon - Petrovics Máté sikerével!!
… a hatodik futószakaszban a portugál Ramalho és Alonso elszakadással próbálkozott, kihasználva a futásban szerzett előnyt. A két korábbi világbajnokot azonban Máté és a szintén korábbi világbajnok maratonista Ben Brown egy kilométeren belül utolérték. Az utolsó futószakasz végén a spanyol és a portugál ha kis előnnyel is, de előbb tették a hajójukat Máténál a vízre. A hátralévő kb. nyolcszáz méteres körben már nem sikerült befogni őket. Az élen a tavalyi világbajnoki sorrend ismétlődött, tehát Alonso és Ramalho, a harmadik helyre ezúttal a magyar Petrovics Máté érkezett minimális különbséggel. Negyediknek a 2010-es világbajnok angol futott be. Óriási verseny volt.
Külön említést érdemel, hogy a nagy számú közönség kiváló han...
Tovább...





Legutóbbi hozzászólások